Autor Tema: Zbog ovoga ce nas zabraniti.  (Pročitano 16844 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9786
  • -Receive: 9301
  • Ugled: +21053/-0
Zbog ovoga ce nas zabraniti.
« poslato: Maj 13, 2014, 20:46:02 »
  • Publish
  • Skoro svrati do mene jedna poznanica da mi se pozali da joj se pokvarila elektronska cigareta, posle samo 3 meseca koriscenja. I ako je prethodno bila upozorena da se glave menjaju kad se oseti potreba za tim ili posle potrosnih maksimalno 30-50ml, ona kaze da nije osetila nikakvu razliku vec se samo od jednom pokvarila. Evo fotografije onoga sto sam nasao u glavi njenog klira.

Da se jedna zica nije otkinula i otpor skocio na mnogo oma, ko zna do kad bi ona to koristila :017:  Ja verujem da je ova cigareta bila vise stetna nego duvan, ili makar na tu negde, ali ne kapiram kako je radila?

Pored toga sto ljudi kada kupiju cigaretu jedva cekaju da zadime i sve sto im se kaze samo protrci kroz njihove usi, problem prave i prodavci koji svesno ili nesvesno dele dezinformacije. Bio sam prisutan kada je jedan gospodin u jednoj apoteci kupovao cigaretu(umbrella prestige energi naravno), prodavacica ga je ubedjivala da je bar tri meseca miran i da ne treba nista da menja. Lik je prokomentarisao da su mu na drugom mestu rekli da se neke glave menjaju na 10-15 dana, na sta mu je ljubazna prodavacica odgovorila da se verovatno radi o nekim ko zna kakvim klonovima a da ona prodaje originalne ambrella koje dosta duze traju. I onda na grejacu prst garezi, ali nema veze, radi ;D  To sto to vise nije manje stetna alternativa cigaretama nije ni vazno, vazno je uzeti pare.

Takodje, pusaci koji kombinuju elektronske cigarete i duvan, cesto ne osecaju zagoreo ukus jer je slican ukusu duvana ;D

Van mreže MilosNS

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Ugled: +1022/-0
    Odg: Zbog ovoga ce nas zabraniti.
    « Odgovor #1 poslato: Maj 13, 2014, 21:02:26 »
  • Publish
  • Apsolutno se salžem sa ovim što si napisao i smatram da ova tema treba da bude istaknuta, ali najveći problem su korisnici koji nisu na forumima pa do njih informacije teško i dolaze.  No bez obzira na to, tema je jeko bitna i nadam se da će se diskusija o njoj proširiti i van granica postojećih foruma jer ni nama korisnicima, a ni prodavcima opreme nije u interesu da se zbog lošeg održavanja opreme, što zboš neznanja, što zbo nemara, što zbog pogrešnih informacija, elektronske cigarete ponovo nađu na udaru medija, a to je lako moguće ako ovakvi slučajevi budu česti. Samo jedan pogled na slike koje si postavio jasno govori koliko je nezdravo to što udiše osoba koja koristi te grejače i da bi se izbegle posledice koje su moguće o ovome treba što više pisati, pričati...

Održavanje opreme je jako bitno, pa u najmanju ruku jednako kao održavanje lične higijene.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2014, 21:12:38 »
  • Publish
  • Održavanje opreme je jako bitno, pa u najmanju ruku jednako kao održavanje lične higijene.

Retko se pise i osamom drip tipu! Imao sam prilike, vise puta, da vidim tip u ocajnom stanju bukvalno upljuvan. Naslage, skorena tecnost po gornjem obodu. Pobogu, pa on nam je u konstantnom kontaktu sa usnama. Zato je ona gore recenica, Miloseva, veoma bitna i tako treba da se ponasamo!

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1253
    • -Receive: 1948
    • Ugled: +3199/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #3 poslato: Maj 13, 2014, 21:24:24 »
  • Publish
  • najveci problem je sto zivimo tu gde zivimo, samim tim mnogo je vise onih koji elektronsku cigaretu kupuju da bi ustedeli koji dinar a ne da bi zastitili svoje zdravlje jer oni koji prate, citaju i informisu se znaju da do danas nigde u svetu ni jedan lekar, institucija nije objavila istrazivanje u kome je dokazana stetnost cigarete ili tecnosti bilo kog proizvodjaca, price rekla kazala slusam svaki dan od onih koji koriste cigaretu i truju sebe i druge i za koju odavno postoje dokazi da su zlo za organizam pa i samu planetu. elem kao sto rekoh vecina ljudi prelazi na elektroniku zbog para, ali ovo se ne desava samo zbog lose informisanosti od strane prodavaca sarlatana kojima je samo u interesu da nesto prodaju vec i zbog toga sto ljudi hoce da ustede mnogo vise, najidealnije je menjati grejace na sedam dana, idealno je zameniti ga na 15 dana stim da bi ga trebalo oprati jednom do dva puta za to vreme ali pravilno sto na zalost mnogi ne znaju jer im nije objasnjeno kako se odrzava oprema. vecina grejaca kosta oko 150 dinara dva grejaca mesecno je znaci 300 koliko bi kostala 1 odnosno dve pakle cigareta dali je to mnogo za kvalitetniji vaping da uzivate i prepustite se ukusima koje vam pruza elektronska cigareta. naravno u obzir treba uzeti kolicinu potrosene tecnosti dali je svetlija i tamnija itd. ali sve to treba da vam objasne ljudi koji vam prodaju opremu a takvih je na zalost jako malo. pored toga sto mozete da ugrozite svoje zdravlje sa grejacem kao na slici gore mozete dovesti sebe u zabludu da vam cigareta radi lose i vratiti se analognim cigaretama a 150 dinara resava vas problem.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Maj 13, 2014, 21:38:31 »
  • Publish
  • Ako neko uzme da analizira one grejace odozgo, pronaci ce mnogo toga stetnog.

Van mreže jokjuar

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +549/-0
    • DND
    « Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2014, 21:53:05 »
  • Publish
  • A meni se čude što posle dva puna mini protanka čistim sve i spaljujem iako uvek istu tečnost u  njemu koristim. Sve razumem ali žene koje na šminkanje i kojekakva rumenila potroše X vremena da mrzi da operu ono što udišu u pluća mi nije jasno.
    Teme o čišćenju i održavanju bi trebalo da budu pinovane na svim forumima koji se bave ovim sportom...
    Logged out, please DND...

Van mreže darkodj983

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 31
    • -Receive: 4
    • Ugled: +42/-0
    • elektronske cigarete
    Одг: Zbog ovoga ce nas zabraniti.
    « Odgovor #6 poslato: Maj 13, 2014, 21:54:56 »
  • Publish
  • Posaljem kolegu sa posla,koga sam uveo u svet pare u apoteku u Kraljevu da kupi tecnost za e-cig,koja je inace "e-feel" kanger da bi ga apotekarka iskulirala i rekla mu da ona ima tecnosti "samo za umbrella cigarete" a za tu njegovu da potrazi na nekom drugom mestu!!??

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #7 poslato: Maj 13, 2014, 21:59:01 »
  • Publish
  • Higijena je tema. No, onako usput i cipele ponekad ocistimo, jel...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: Одг: Zbog ovoga ce nas zabraniti.
    « Odgovor #8 poslato: Maj 13, 2014, 22:00:47 »
  • Publish
  • Posaljem kolegu sa posla,koga sam uveo u svet pare u apoteku u Kraljevu da kupi tecnost za e-cig,koja je inace "e-feel" kanger da bi ga apotekarka iskulirala i rekla mu da ona ima tecnosti "samo za umbrella cigarete" a za tu njegovu da potrazi na nekom drugom mestu!!??

Takve ne treba isterati sa posla, nego odmah u istragu i na sudjenje. Odakle ti bre diploma sestro?

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1605
    • -Receive: 605
    • Ugled: +2105/-0
    « Odgovor #9 poslato: Maj 13, 2014, 22:13:10 »
  • Publish
  • Hhaha,tecnosti samo za umrela cigarete :banghead: .Sad mi je jasno zasto mi FA tecnosti ne idu nesto :smart: .A skoro sam doziveo da vidim grejac slican ovome.Samo sto je taj lik imao jos jedan nov grejac,valjda dobio uz komplet.Dry brunovao sam ga bar pola sata i nista mu nije pomoglo.Da citiram "sta ima da menjam i perem,cackam kad radi".Inace jedno dva,tri meseca ga je koristio bez i jednom da opere.I da kombinuje sa dosta analognih dnevno pa mu sto kaze liber verovatno ne smeta taj garez,mozda daje jos bolji smek ko analogne

Van mreže darkodj983

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 31
    • -Receive: 4
    • Ugled: +42/-0
    • elektronske cigarete
    Одг: Odg: Zbog ovoga ce nas zabraniti.
    « Odgovor #10 poslato: Maj 13, 2014, 22:34:47 »
  • Publish
  • Higijena je tema. No, onako usput i cipele ponekad ocistimo, jel...
    Jeste tema higijena,ali do ovakvih i slicnih stvari dolazi zbog neobavestenosti i neznanja,sto prodavaca e-cig opreme tako i samih korisnika.

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Maj 13, 2014, 22:39:17 »
  • Publish
  • A o ne znanju prodavaca necu ni da kometarisem,vise sam znao o opremi pre nego sto sam uzeo svoju prvu e cig nego prodavacica :-[

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Jun 22, 2014, 13:32:28 »
  • Publish

• Ako nisam uspeo da namestim pustite oko 27 minuta.Apsolutno se slazem sa ovim covekom ;D .A mislim da je ovo prikladan naziv teme za ovo

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #13 poslato: Jun 22, 2014, 16:14:07 »
  • Publish
  • 5 min. je mnogo bitniji i slaze se sa naslovom teme vise od ovog na kraju koje je onakooo ( ne slazem se sa onima koji pare tako ali sve e bolje od analognih i ako je to nesto sto te drzi podalje od istih i to je OK ). Mislim na link koji je buca dao oko 5 min.i od nebuloze i muke moracu da to odgledam uz muku i iz parcica.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Jun 22, 2014, 16:28:14 »
  • Publish
  • Ne bih se slozio da je sve bolje od analognih. Sub ohm od recimo 40-50 i vise vati sa 16 ili daleko bilo 24mg nikotina je sigurno daleko gore nego bilo kakve cigare, a i sa manje nikotina je diskutabilno jer se uvlace abnormalne kolicine arome koja takodje moze biti problematicna.