Autor Tema: By-ka V7 nano  (Pročitano 145 puta)

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 521
  • -Receive: 1091
  • Ugled: +1290/-0
  • Mea culpa
By-ka V7 nano
« poslato: Decembar 04, 2017, 11:13:24 »
  • Publish

• Ovo žvrljanije je trebalo da započne sa:
    „Jebi se Ljudva kud mi posla, a jebo i sebe kud ti tražih“.
    Kad ono međutim...
    Kada je stigla, jedino što sam pomislio je bilo, šta mi je ovo trebalo. Predimenzionisana komora, povelike rupe (otvori) za dotok tečnosti, ogroman deck... za mene, kao krajnje nezahtevnog korisnika, noćna mora.

Tvrdoglav kakav već jesam, mada je to više stvar principa nego tvrdoglavosti, smotao sam 0,25 kantal oko 2 mm, provukao uobičajenu količinu vate, ovlaš naslonio na rupice za dovod tečnosti, sipao tečnost, naravno, mod je podešen na 8 w, i dobio... jedno veliko ništa.
    Da skratim priču, kontaktirao sam ljudvu uz kratko pitanje „jel da ti vraćam ovo odmah, ili da ti pošaljem avansno 100 eur, pošto, ako ostane još jedan dan kod mene, vratiću ti je u rastavnim delovima, kao posledica dejstva patosa na istu, tj Byku“.
    Ljudva je čudna zverka... u našim međusobnim razmenama, transkacijama, kupoprodajama, čovek je dobio moje beskrajno poštovanje iz čega je proisteklo da nije bilo šanse da ne učinim ono što mi je predložio... uz težak uzdah i gomilu reči koje radije ne bih zapisivao ovde, po Ljudvinim uputstvima, smotah 0,32 kantal oko 2.5 mm, donji deo coila poravnat sa srafovima, i nagurah vate koliko god je fizički moglo da stane.

Ljudva je u pravu... Byka je zver.
    U ovakvoj postavci, dobija se zasićena, gusta para, možda samo malo vlažnija za moj ukus, ali toliko puna arome, da sam u jednom trenutku razmišljao da pojedine tečnosti čak i razblažim za nekih 10-15%. Ubedljivo najbolje radi na nekih 11-11,5 w, ali je meni to jednostavno pretoplo, te sam je najviše koristio na 9.5 w. Ispod toga, nema mnogo smisla pokušavati, jer koliko god zatvarali LC grejač je prenatopljen i dobija se vrlo bljutava i neukusna para.
    Sama obrada je perfektna, što bi trebalo da bude normalno, pošto se radi o originalu.
    Ono što mi se donekle ne sviđa, to je kako je rešeno dosipanje tečnosti. Naravno, da bi se sipala tečnost, potrebno je zatvoriti dotok tečnosti a zatim odvrnuti topcap. Ali, prilikom odvrtanja topcapa, konstantno se otvara LC, pa je potrebno naizmenično odvrtati topcap i zatvarati LC, što brzo počinje da smara. Ljudva je mišljenja da će taj problem rešiti menjanjem gumice, da ne kažem o-ringa, ja baš i nisam ubeđen u to.
    Curenja nema, postavljanje žice je zahvaljujući ogromnim šrafovima posao od 2 sekunde, postavljanje vate takođe, jedino je, po meni, potrebno staviti popriličnu količinu vate da bi se, zbog natapanja, dobili dobri rezultati.

Byka V7 u nano verziji je jako dobar atomizer, posebno sa reducirom, koji ipak ima jedan, meni ne baš mali nedostatak. Posle izvesnog vremena, para, verovatno zbog prezasićenosti, postane blago bljutava i memljiva.
    Da li bih dao 20-30$ za baš dobar klon?
    Da, bez razmišljanja.
    Da li bih dao 100 EUR za original?
    Ne, eventualno u situaciji da je Byka v7 nano jedini atomizer koji postoji.
    Fala, Ljudva.

P.S.
    Jedna jeretička napomena: bar 20% bolje radi sa dna čipom, nego sa ostalim modovima
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8746
    • -Receive: 8073
    • Ugled: +19825/-0
    Odg: By-ka V7 nano
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2017, 11:21:45 »
  • Publish
  • P.S.
    Jedna jeretička napomena: bar 20% bolje radi sa dna čipom, nego sa ostalim modovima

Znam... Verujem ti... I meni manje ide sunce u oci kad obujem zelene carape ;D

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 521
    • -Receive: 1091
    • Ugled: +1290/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2017, 11:36:02 »
  • Publish
  •  :s_good:

Očekivao sam tako nešto od tebe, ali si ovaj put prevazišao sam sebe, smejem se već 5 minuta.
    Bez zezanja, znaš da se ne palim preterano na te fore, ali sa Bykom je stvarno tako.
    U početku sam mislio da tripujem, međutim posle par izmena sam ubeđen.
    Primetim ja malu razliku i kod drugih atomizera, ali je ovde bogami to poprilično izraženo.
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8746
    • -Receive: 8073
    • Ugled: +19825/-0
    « Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2017, 12:02:19 »
  • Publish
  • Pa rekoh da ti verujem, sto sad ti meni ne verujes? DNA, Provari i zelene carape su fenomeni za koje savremena nauka nema objasnjenje. Mozda odgovor treba potraziti u Sumerskim spisima :017: