Autor Tema: Kayfun Prime Style RTA  (Pročitano 6347 puta)

Van mreže Nedeljko

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 40
  • -Receive: 130
  • Ugled: +130/-0
  • elektronske cigarete
Odg: Kayfun Prime Style RTA
« Odgovor #150 poslato: Novembar 23, 2017, 09:51:26 »
  • Publish
  • Da, jedino grupno naručivanje.
    Na Svoemesto sajtu ima lista reselera pogledaću i tamo ima li neki sa povoljnom dostavom za Srbiju.

Pazariću dva dodatna seta (bilo originale bilo kineske), rezervna stakla i velika i mala i u narednih godinu i po minimum neću da se više majem oko atomizera.
    A ni oko modova (ako ova dva što imam izdrže toliko, u šta nisam siguran).
    Ko zna možda do tad bude neka revolucija u tehnologiji, nešto potpuno novo i inovativno.. :)
    U svakom slučaju, uzimam odmor od isprobavanja vape opreme.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3710
    • -Receive: 4720
    • Ugled: +5545/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #151 poslato: Novembar 24, 2017, 02:09:49 »
  • Publish
  • Jel naleteo neko na drugaciji nastavak (drugog oblika,duzine,materijala...) koji se zavrce u bazu drip tipa od K5 ili Prime?
    Ima nekih varijanti na FT ali uglavnom se sve svodi na razlicitu boju a meni bi trebao neki udobniji oblik ili,ako nista drugo,bar malo duzi (~20mm umesto standardnih 16mm).Naravno i manja rupa od one na K5,ova za Prime je ok.

I znam da moze bilo koji drugi 510 ali ovako mi je nekako celina pa da ne kvarim  ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #153 poslato: Novembar 28, 2017, 14:35:18 »
  • Publish
  • KFL je verovatno ukupno najpopularniji RTA ikada napravljen a sasvim sigurno najpopularniji od svih koje je SM napravio.Godinama se koristi kao reper za sve ostale (bar kad je MTL u pitanju) i u svakom novom modelu se trazi njegov naslednik (da ne kazem "killer" ;D ) ali prilicno bezuspesno.Mnoge od njih sam probao i cini mi se da je Prime verovatno nesto najpribliznije sto bi se moglo nazvati naslednikom cuvenog Kayfun Lite-a (V2+).
    Naravno,naslednik ne znaci klon,oni nisu identicni i zato cu pokusati da ih uporedim jer verujem da mnoge upravo to zanima.

1. DIZAJN,IZGLED

Mozda to nisu pravi izrazi jer ne mislim na sare ili ukupnu dopadljivost - to zavisi od korisnika vise nego od dizajnera (mada Prime deluje modernije) vec pre svega na modularnost po kojoj je KFL poznat.Razni tankovi,zapremine,boje...cine da KFL moze svako prilagoditi svojim zeljama i potrebama.Kod Prime je (bar u ovom trenutku) taj izbor nesto manji ali ipak bolji od mnogih drugih.Postoje dve zapremine (2ml i 4,5ml),za svaku velicinu postoji i metalni i stakleni tank (stakleni u vise boja) a uskoro se ocekuje i kombinacija metal-ultem kao i bell tank.Za vecinu korisnika (koji ne traze nesto ekstra malo ili ekstra veliko) to je i vise nego dovoljno i mislim da po tom pitanju ne zaostaje za svojim starijim rodjakom.

KFL - 1 / Prime - 1

2. PUNJENJE

Ovde Kayfun Prime pobedjuje bez ikakve sumnje.Ne samo da pobedjuje KFL vec verovatno i bilo koji drugi tank koji sam imao prilike da probam.Mozda sam samo imao srece da mi zapadne dobar primerak ali ni u jednom momentu nakon punjenja nisam imao ni naznaku grgotanja a o curenju da ne pricam.Zavrne se kontrola tecnosti (koja,za razliku od V4,klizi kao na lezajevima),otvori gornja kapa (sa krupnijim navojem),naspe,zavrne... i to je to.Nema skidanja sa moda,nema maramica,nema spriceva...Jednostavnije od toga ne moze (sem mozda kliznog poklopca... ;D ).

KFL - 0 / Prime - 1

3. KONTROLA VAZDUHA

KLV2+ (bar varijanta klonova sa rupom ~1,8mm) je nesto na cemu je meni vazduh idealan.Naravno,moze i nesto malo manje ili malo vise ako mora ali,ako mogu da biram,to bi bilo to - 1,8mm.
    Kayfun Prime je jos bolji.
    Koristim ga na sredini,na 3 ili 4 rupi,imam mogucnost da,ukoliko zelim,smanjim na 2 ili povecam na 5 i na sve to ostaje jos i 1 i 6 za neke ekstremne situacije.Sto se vazduha tice,nemam sta vise da trazim.Da sam ga sam pravio nista drugacije ne bih napravio.Kad se na sve doda i veoma jednostavna kontrola,podesavanje koje je u koracima pa se moze i ponoviti,potpuno besuman...idealno.Naravno,idealno po meni,nekom drugom moze vrlo lako biti i neupotrebljivo ali bod ide kod Prime.To nikako ne znaci da je KFL los,samo znaci da je Prime ipak bolji i laksi za rad.

KFL - 0 / Prime - 1

4. KONTROLA TECNOSTI,NATAPANJE (i TC)

Na ovo gledam u kompletu posto TC u velikoj meri i zavisi od dobrog natapanja (pod pretpostavkom da su svi spojevi na atomizeru dobri).Ovde TC radi savrseno.
    Prvo,KFL nema kontrolu tecnosti.Sa druge strane,ako naucite da dobro pravite setap i ne treba mu posebno tako da to nije neki minus,narocito sto se ionako puni sa donje strane.
    Natapanje je vec druga stvar.Ma koliko dobro da napravite setap na KFL...pa,Prime ce da natapa bolje.Bar je moj zakljucak takav.Veoma ravnomerno,pravilno dozirano,bez iznenadjenja,prelivanja,dry hit-ova...Dovoljno govori sto mislim da mu je natapanje zapravo najbolje od svih atomizera koje imam.
    Naravno,mozda je neko majstor za setap na KFL a ovde mu nikako ne legne pa i iskustvo bude drugacije...Govorim samo u svoje ime.

KFL - 0 / Prime - 1

5. DECK,POSTAVLJANJE SETAPA

Iskreno,meni to isto na oba.Jesu se ovde potrudili da stave one granicnike i kukice za zicu,mozda ce nekom vise odgovarati ali ne vidim veliku razliku,posebno sa tanjim zicama.Deck je mali i na jednom i na drugom,mozda Prime malo vise oprasta kolicinu vate ali to su sve nijanse.

KFL - 1 / Prime / 1

6. AROMA

Aroma (i sam "osecaj" pare) je...veoma subjektivan.Znam da to ljude najvise zanima ali zaista je tesko opisati ili navesti razlike.
    Primeti se da su iz "iste kuce" ali nisu isti atomizeri.Ovo nije KFL sa punjenjem sa gornje strane i drugacijom kontrolom vazduha,ovo je novi atomizer.Napravljen na temeljima starog,sa slicnim osnovama i korenima ali ipak novi i malo drugaciji.

Raspon podnota je malo drugaciji nego na KFL,deluju nekako ravnomernije ili...ne znam kako da objasnim.Najcesce kad me pitaju nazovem to "modernom" parom a mislim da je najvise u pitanju drugacija raspodela vazduha po grejacu.Primetio sam nesto slicno i na Hussar-u gde grejac postavljam izmedju postova,cime oni usmeravaju vazduh na vecu povrsinu istog i takodje se dobijaju malo drugacije note.Mozda bih se cak usudio da kazem da je ovo zapravo pravilniji osecaj arome kakva jeste nego sto daje KFL ali to nije toliko bitno,stvar je u tome da je donekle drugacija.
    Da budem jasan- malo drugacija,znaci nece Desert Ship odjednom liciti na pitu od jabuka ili nesto slicno ali uporednim testiranjem ili kod dobro poznate arome mogu se primetiti minimalne razlike.
    Mozda ce se to nekom svideti,mozda nekom nece ali meni su i jedan i drugi dobri.

KFL - 1 / Prime - 1

Uglavnom,zakljucak je...pa,ako me pita neko sa puno iskustva,neko ko je "preturio" gomilu atomizera kroz ruke,mogu reci samo "probaj".Nemu neka sitnica,neka podnota ili nesto sto je drugacije od onoga na sta je navikao (cak i ako je vecini to mozda bolje) moze predstavljati problem i jednostavno tu nema saveta.Treba probati.
    Sa druge strane,ako me neko pita za prvi RTA...u ovom trenutku,pored Prime,ne vidim vise nikakav razlog da preporucim KFL.Sem nekih minimalnih razlika,koje covek moze prepoznati tek posle godinu+ staza,sve je na stani Kayfun Prime.

Van mreže Nedeljko

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #154 poslato: Decembar 01, 2017, 08:14:43 »
  • Publish
  • Četiri puta menjao vatu za ovih deset dana (inače bih dva puta, ali zanimalo me je kako se ponaša), od toga je dva puta imao "mikro grgolj" nakon punjenja.
    Ostala dva puta nije ga bilo, znači sve je ok sa natapanjem, do mene je bilo.
    Uvek je po džepovima u svim mogućim položajima sa odvrnutim lc-om, curenja nije bilo ni jednom.
    Kontrolu tečnosti odvrćem pun krug do krug i po maksimalno, preko toga ne znam da li se drugačije ponaša.

Stigao je i SXK ekstender.
    Bio je jedan opiljak na navoju, ali ok, nije frka.
    Sa ekstenzijom na Picu ga neću koristiti, nezgrapno izgleda.

Meni je isti vejp što se arome tiče sa i bez ekstenzije, malo hladnija para.
    Ali to je već subjektivno, neko će možda osećati razliku (bilo da ona postoji ili ne objektivno).

Ulton klon je juče stigao u Srbiju, kad prodje carinu javim utiske i postavim par uporednih slika sa SXK.
    3fvape su prekjuče poslali nedostajuće rezervne gumice i šrafove (od SXK logo verzije) sa novim tracking brojem.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #155 poslato: Decembar 01, 2017, 17:09:06 »
  • Publish
  • Kod mene je deset dana svakodnevne upotrebe radio bez menjanja vate,ni kap pustio,ni jednom zagrgoljio.Cak ni na promenu temperature,ono unutra/napolje. Inace menjam cesce na drugim atomizerima ali nisam imao potrebe pa nisam dirao.
    Danas sam stavio novi setap,za sada deluje da ce nastaviti isto.

LC odvrnem 1,5 ili 2 kruga (tecnost  ~50/50),natapanje idealno.
    Pratim preko kontrole temperature na modu,tu se najbolje vidi sta se desava.Posebno na nizim temperaturama (180C) i nizoj snazi (<10W).Cim natapanje nije (manje-vise) idealno znacajnije obara snagu ili ulazi u zastitu a ovde toga nema.Sa druge strane,nema ni poplave tako da...po meni to je to,nista ja tu ne bih dirao  ;D .

Inace vate stavim nesto vecu kolicinu,lepo popunim mesto predvidjeno za nju.Ne preterano mnogo ali mislim da bih KFL sa proporcionalnom kolicinom u prilicnoj meri ugusio.

Van mreže Nedeljko

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #156 poslato: Decembar 02, 2017, 09:49:53 »
  • Publish
  • Ja vatu menjam 5-6 dan.
    Više po navici nego od neke potrebe.

Jedina nesavršenost u izradi SXK.
    Možda je samo na mom primerku, možda ne, u svakom slučaju neprimetna je, a i nebitna za funkcionalnost.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #157 poslato: Decembar 06, 2017, 11:04:51 »
  • Publish

• Van mreže dgproduction

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 37
    • -Receive: 109
    • Ugled: +109/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #158 poslato: Decembar 06, 2017, 11:40:54 »
  • Publish
  • Na FT-u malo jeftinije sku: 9620618

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #159 poslato: Decembar 06, 2017, 13:12:58 »
  • Publish
  • Kad sam ja pisao nije bilo  ;D
    U svakom slucaju malo ce ga spustiti...Ne mnogo,nikad to nece biti  posebno nizak atomizer ali,ovako odokativno, na nekih 45mm bez dt-a.

Van mreže dgproduction

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 37
    • -Receive: 109
    • Ugled: +109/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #160 poslato: Decembar 06, 2017, 15:26:45 »
  • Publish
  • Samo se nadam da je plastika kvalitetna u suprotnom nece trajati ni dva dana... poruceno sa FT-a :)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete

Van mreže kinkel

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 237
    • -Receive: 258
    • Ugled: +258/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #162 poslato: Decembar 08, 2017, 18:40:33 »
  • Publish
  • Stigo sxk sa ft.  Nema logo i ostale gluposti (extra), samo sxk na poznatom mestu.

Van mreže kinkel

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 237
    • -Receive: 258
    • Ugled: +258/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #163 poslato: Decembar 08, 2017, 22:31:38 »
  • Publish
  • XHY klon vs SXK ....
    Pa, kvalitet je na strani SXK, stvarno je dobro odradjen i nemam zamerki. Rupe su ok, poredjane kako treba i za razliku od XHY upuštene su. Oznake na donjem poklopcu (tackice) su pravilno rasporedjene, jedna za najmanju pa navise, na XHY su kontra poredjane, jedna tacka za najvecu rupu pa nanize. Drip tip je bolji na SXK klonu .. uzi otvor ima. Šrafovi na SXK hvataju odlicno nema potrebe menjati ih za razliku od XHY klona gde isporuceni srafovi ne hvataju dobro zicu, cak znaju i da oblajznu .. valja ih zameniti. Gumice su malo mekse na SXK klonu .. pa je osecaj okretanja tanka malkice "meksi".
    Ostalo je manje vise isto.
    Sto se tice utiska parenja .. paaaa slican je, moze se reci isti. Oba klona pruzaju puno zadovoljstvo.

Van mreže ezgetap

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 220
    • -Receive: 304
    • Ugled: +304/-0
    • elektronske cigarete CEVKA & KLONOVI