Autor Tema: Hot spot na grejacu  (Pročitano 1138 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 12183
  • -Receive: 11369
  • Ugled: +23121/-0
Hot spot na grejacu
« poslato: Jul 16, 2020, 15:00:12 »
  • Publish
  • Sve sam vise ubedjen, da ako se zeli da vejping stvarno bude manje stetna alternativa pusenju, neophodno je pre pocetka koriscenja proci izvesnu obuku. Prestanak pusenja je veliki korak za koji se ozbiljno treba pripremiti, jer nista nismo uradili ako ostavimo cigare, a nastavimo da se trujemo isto ili vise. Mnogi misle da je dovoljno kupiti duvaljku, i onda ides kuci, duvas, pravis oblake... zamenis grejac par puta godisnje... A da li je bas tako?

Razlog zasto sam se odlucio da napisem ovo je to sto sam iz razgovora sa nekoliko iskusnih kolega, zakljucio da oni i ne znaju sta je hot spot. Bas pre par dana razgovaram sa covekom, i on kaze: nemam ja to, meni se to ne desava. Da bi na kraju ustanovili da on u stvari i ne zna sta je hot spot. A nije jedini. Da l' je moguce da smo tako malo pisali o tome? Osecam krivicu zbog toga, jer se radi o necemu sto moze biti jako neprijatno, i potencijalno veoma opsano.

Radi se o pojavi gde se jedan namotaj grejaca zagreva daleko brze i daleko vise od ostalih. Ne znam strucno da objasnim zbog cega se ovo desava, ali verovatno ima vise razloga. Zbog nekih ostecenja na samoj zici, prelamanja, dodira sa drugim namotajima, usled hemijskih promena u materijalu koje nastaju zbog velike temperature, zbog kojih dolazi do nizeg otpora na odredjenom delu... Na tom mestu dolazi do vece temperature od ostalih namotaja, koja moze prouzrokovati promenu ukusa, i sto je jos gore, pregrevanje tecnosti pri cemu se oslobadjaju stetne hemikalije. Nekad ta promena u ukusu bude jako mala, tako da se jedva oseti. Moja supruga kombinuje paru sa duvanom, i ona nikad ne oseti. Desi se da ja uzmem njen atomizer da povucem neki put, i osetim blago deformisan ukus, i po pravilu tu je neki uzareni namotaj. Zato njoj svaki put pravim nove grejace, a sebi radim dry burn po nekoliko puta. Danas mi se bas desio na grejacu koji je pregurao oko mesec dana i 3-4 zamene vate. Cesce se desava na zbijenim namotajima, kod tanje zice, kada je los spoj zice sa postovima... Moze se pomisliti da je lose natapanje, pa se pomeriti setap cime ce se obezbedjuje bolje natapanje, cime se ublazi efekat. Ali ovo nije dobro resenje, jer ako postoji hot spot, na tom mestu ce i dalje biti veca temperatura, koju ce bolje natapanje samo do nekle ublaziti. Zato je najbolje uvek kad se posumnja, zameniti grejac. Jednom prilikom sam kupio kantal na kupujemprodajem. Taj kantal je iz nekog razloga bio veoma sklon hot-spot-ovima. Bukvalno ni jedan grejac napravljeno ovom zicom nisam koristio duze od 2-3 dana.

Zbog ovoga svaki put kad pravimo grejac ili radimo dry burn treba obratiti paznju da li se svi namotaji ravnomerno zagrevaju, i ako to nije slucaj, obavezno treba napraviti novi. Uvek kada osetimo neku promenu u ukusu, takodje treba promeniti i grejac.

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1247
    • -Receive: 1338
    • Ugled: +1338/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Hot spot na grejacu
    « Odgovor #1 poslato: Jul 16, 2020, 19:27:49 »
  • Publish
  • Hotspot na grejačima sa razmakom između namotaja nije prisutan. Ja sam prešao isklučivo na ovakvu vrstu grejača i zadovoljan sam, i ako nisam imao hotspotove pri korisćenju grejača sa spojenom žicom izmedju namotaja. Prosto grejem i prelazim pincetom preko namotaja sve dok rezultat nije ravnomerno zagrevanje grejača.. mada treba reci da se sredina grejaca ipak nesto brze zagreje od krajeva.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12183
    • -Receive: 11369
    • Ugled: +23121/-0
    « Odgovor #2 poslato: Jul 16, 2020, 20:36:47 »
  • Publish
  • Retko se javlja hotspot kod novog grejaca. Meni se obicno desi ono kad sam lenj pa po 4-5 puta menjam samo vatu. Ali eto, kao sto sam napisao, naleteo sam na zicu sa kojom mi je hot spot bio kao dobar dan, i ako oduvek koristim razmaknute namotaje. To kad se grejac zagreva od sredine ka krajvima je idealno.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10865
    • -Receive: 12851
    • Ugled: +15286/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #3 poslato: Jul 16, 2020, 22:38:08 »
  • Publish
  • Hotspot na grejačima sa razmakom između namotaja je moguc itekako posle nekoliko menjanja vate u slucaju kada dodje do ostecenja-deformacije zice kako god kao sto rece kolega LiberPrint..Takodje sam imao slucaj da grejac radi fenomenalno dok ne dodje do prvog ciscenja ,i tu je kraj..to mi se desavalo sa odredjenom vrstom i debljinom zice i sve dok sam je koristio znao sam da kada se grejac zaprlja nema ciscenja, samo kompletna zamena...neko ce reci pa sta ima veze motaj uvek novu zicu ona barem nije skupa ali nije problem u zici vec u cimanju i potrosenom vremenu jer sam nekada davno uzivao u pravljenju grejaca, sada me to smara  :098:
    Takodje sam misljenja da je tanja zica podloznija hotspotovima  :yes:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D